Yellow Peel


Mene Moy System


Yellow Peel

Peeling pobudzający zawiera : kwas retinolowy, kwas azelainowy, kwas fitowy i kwas kojowy, askorbyl palmitynowy, bisabololo ( wyciąg z rumianku) .


Kiedy poddać się peelingowi Yellow Peel?

Najczęstszym wskazaniem do peelingu Yellow Peel są: blizny po trądziku, zaburzenia łojotokowe skóry, drobne zmarszczki i zmiany posłoneczne, wiotkość skóry, przebarwienia na twarzy, dłoniach i dekolcie.


PRZYGOTOWANIE SKÓRY PRZED ZABIEGIEM

Regułą jest stosowanie przez min. 7-8 dni przed zabiegiem preparatów rozjaśniających z kwasem glikolowym i fitowym. Kuracja przygotowująca do zabiegu uzależniona jest od problemu skórnego:
 • Melazam / Cholazma: 17-10 dni przed zaniegiem stosować preparaty rozjaśniające na bazie kwasu glikolowego i fitowego (Phytic Acid Cream / Lightening Gel)

 • Fotostarzenie: 7-10 dni przed zabiegiem stosować preparaty na bazie kwasu glikolowego (Enhanced Cream 15% AHA / Revitalizing Gel 15% AHA)

 • Skóra ze słonością do trądziku / blizny po trądziku: 7-15 dni przed zabiegiem stosować preparaty oczyszczające na bazie 15% kwasu glikolowego (face&Body Cleanser) lub w przypadku skóry wrażliwej na bazie 4% kwasu glikolowego (Facial Cleanser); 7-10 dni przed zabiegiem nałożyć maseczkę z 10% kwasem glikolowym (Glicoloc Acid Masque) w celu doprowadzenia do normalizacji wydzielania łoju.

SCHEMATYCZNY PRZEBIEG ZABIEGU


Przygotowanie skóry Dokładnie oczyścić skórę preparatem Face & Body Cleanser 15% lub Pre-Peeling Cleanser 20%.
I FAZA
- przygotowanie
Wykonać powierzchniowy peeling przy zastosowaniu Alpha & Beta Complex Gel (związek kwasu glikolowego, rezorcyny i kwasu salicylowego) lub Glicolic Acid Masque 25%
II FAZA Nałożyć cienką warstwa Yellow Peel i pozostawić na skórze na ok. 1 godz.
Usunąć pierwszą warstwę Yellow Peel wodą lub neutralnym mydłem i nałożyć drugą warstwę na kolejną godzinę.
Nakładanie kolejnych warstw Yellow Peel powinna być powtarzana od 5 do 8 razy lub więcej jeżeli jest to konieczne.

Ilość aplikacji uzależniona jest od rodzaju problemu skórnego:
 • Powierzchniowy peeling 1-4 warstwy
 • Melzama/Cholazma 1- 3 warstw
 • Fotostarzenie 4-6 warstw lub do momentu wystąpienia silnego rumienia
 • Głęboki peeling 6-8 warstw lub do momentu rozwoju silnego rumienia i pojawienia się obrzęku na skórze poddawanej zabiegowi.

UWAGI OGÓLNE
I PRZECIWSKAZANIA
 • Nie stosować podczas ciąży
 • Nie nakładać na uszkodzoną skórę, przy opryszczce lub na miejsca gdzie obecne są blizny po opryszczce
 • Yellow Peel może wywołać silną reakcję zapalną skóry, wystąpienie rumienia i uczucie pieczenia.
 • Unikać silnego słońca i zawsze używać fizycznych filtrów ochronnych Facial C Sunblock SPF 30.
 • ZABIEG Yellow Peel wymaga dobrego kontaktu pacjenta z lekarzem z racji konieczności przestrzegania zaleceń po zabiegu.

DOMOWA KURACJA PO ZABIEGU

Od 2 do 10 dnia po zabiegu skórę należy myć wyłącznie mydłem o neutralnym pH, nałożyć wazelinę.
W 6 dniu rozpocząć stosowanie filtrów przeciwsłonecznych - zalecany Facial C Sunblock SPF 30 (Linia z wit. C Mene Moy System).
Od 11 do 30 dnia po zabiegu w przypadku skóry wrażliwej zaleca się stosowanie rano i wieczorem Nurti Cream (linia rozjaśniająca) lub Stand By C Cream ( linia z wit. C). Do skóry tłustej i mieszanej należy używać 2 razy dziennie preparatu Lightening Gel (linia rozjaśniająca)