TRIFFADIANE® - dermokosmetyk na rozstępy


TRIFFADIANE®

Nowoczesny kosmeceutyk przeznaczony dla skóry z rozstępami.


Szczegółowy opis produktu i informacje o rozstępach:

Skład:
  • Emulsja W/O/W - nowoczesne podłoze - zwiększa efektywność działania
  • Parafina (Parafina Ciekła) - 13%
  • Woda (Aqua) - 31%
  • Hydroxyoctacosany hydroxysterate 8% - stabilizator
  • Stearynian Sorbitanu Glicerolu - 1%
  • Centella Asiatica 1% - stymuluje syntezę kolagenu, GAG, działa przeciwzapalnie
  • Sorbitol 5,32% - natłuszcza, nawilża
  • Alantoina 1% - regeneracja komórkowa
  • Ozokeryt 6,03% - ozokeryt (wosk ziemny), wykorzystywany w leczeniu wielu dolegliwości. działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo. dodatkowo sprzyja zanikaniu patologicznych zmian w tkankach. Oryginalny ozokeryt (skalny wosk pszczeli) stosowany jest w formie okładów, tamponów, maści itp. Stosuje się go również przy niedokrwieniach kończyn dolnych (normalizacja krwiobiegu)
  • Poloxamer 407 - 5,63%
  • Kwas jarzębinowy 0,075%
  • PEG -7 - uwolniony olej rycynowy - 0,075%
  • Methyl Paraben - 0,075%
Opis:

TRIFFADIANE jest nowoczesnym kosmetykiem przeznaconym do skóry z rozstępami. zawiera ekstrakt z Centella Asiatica wykazujacy silne działanie przeciwzapalne, przeciwdziałajace uszkodzeniom tkanki skóry, pozytywnie wpływający na metabolizm fibroblastów i syntezę włókien kolagenowych.
Stymuluje syntezę kwasu hialuronowego, odpowiedzalnego za nawilzanie skóry. Jest znanym srodkiem o potwierdzonym działaniu regeneracyjnym, przepisywanym przez lekarzy od 20 lat (np. leki na gojenie się ran, gdy od skóry wymagane jest wielokrotne zintensyfikowana synteza włókien kolagenowych, warunkujaca zasklepienie ubytku).
Roślinne ekstrakty z Centella Asiatica są więc bardzo wartościowym składnikiem kosmetyków przeciwdziałających roztępom skóry.
TRIFFADIANE posiada kompleksową recepturę, o poliwalentnym (wielokierunkowym) silnym działaniu na naskórek i głębsze warstwy skóry, prowadzącym do poprawy ich elastyczności, nawilżania i kondycji.

Skuteczność i bezpieczeństwo zawartych w kremie składników została naukowo potwierdzona. zarówno badania kliniczne (przeprowadzone również na kobietach w ciąży) jak i praktyka dowodzą że Triffadiane jest sprawdzającym się kosmoceutykiem w zapobieganiu i leczeniu roztępów.
Triffadiane posiada skuteczność leku o dużej akceptowalności kosmetycznej, dzięki aktywnym składnikom i nowatorskim podłożu (podłoże kremu jest równie ważne jak składniki aktywne, ponieważ skóra dobrze nawilżona łatwiej się regeneruje) 0 trójfazowej emulsji O/W/O, zawierającej obok siebie dwie fazy tłuszczowe rozdzielone fazą wodną.

Dzięki tej technologii uzyskano:
  • Barzo wysoką użytkową wartość kremu, który wydaje się być mniej tłusty, niż jest w rzeczywistości.
  • Biodostępność aktywnych składników "przeznaczonych" w wewnętrznej fazie oleistej
  • Trwałe (ponad 18 godzin) działanie ochronne i nawilzajace kremu, który tworząc na skórze strefę na wpół okluzyjną optymalnie hamuje ucieczkę wody z naskórka.
Właściwości:
  • Leczy-zapobiega powiększaniu się rozstępów, zmniejsza już istniejące. Zapobiega - chroni przed pojawieniem się rozstępów. Zabiezpiecza przed szkodliwym wpłwyem kortyzolu, powodującego "kruchość" skóry.

Wskazania:
  • Jako profilaktyka lub leczenie rozstępów u kobiet ciężarnych, nastolatek w okresie dojrzewania, przy otyłości.
  • Podczas diety niskokalorycznej,
  • Osoby z genetyczną predyspozycją polegajaca na "kruchości" skóry zwiazaną ze słabiej rozwiniętą siecią kolagenowych włókien podporowych,
  • Kulturyści (szybki, niekontrolowany przyrost masy mięśniowej, przyjmowanie sterydów)
Sposób użycia:

Profilaktyka: stosować raz dziennie na miejsce objete zmianami przez okres 3 miesięcy.
Kobiety ciężarne: stosować od 4-go m-ca ciąży raz dziennie. Kontynułować przez 2 m-ce po porodzie.
Leczniczo: stosować 2 x dziennie na ukonstytucjonowane zmiany (widoczne rozstępy) min. orzez okres 3 miesięcy. .

Ważne:
  Powodem tworzenia się roztepów jest "niwespółmierność" pomiedzy wytrzymałością skóry i siłami rozciągającymi ją (np. w wyniku szybkiego przytycia, wyczynowego sportu itp.)
  Za wytrzymałość mechaniczną skóry odpowiedzialne są włókna kolagenowe. U wielu osób roztępy tworzą się w wyniku pewnej genetycznej predyspozycji. Okresem sprzyjającym jest okres dojrzewania,ciąża, otyłość, menopauza. Dochodzi wówczas do zwiększonej produkcji kortyzolu - hormonu kory nadnerczy, który uposledza funkcje fibroblastów, co z kolei spowalnia odnowę komórkową i syntezę kologenu. Efektem wtórnym jest atrofia (zanik) skóry i roztępy.
  Pojawienie się roztępów na skórze zawsze wskazuje na patologię fibroblastu, a w konsekwencji: pękanie kolagenu. Gdy fibroblast "choruje" dwa podstawowe białka strukturalne (kolagen i elastyna), odpowiedzialne za elastyczność, nawilżenie i kondycję skóry są zmienione, co powoduje jej kruchość.
  Wzmocnienie tej sieci np. poprzez stosowanie kosmetyku stymulującego powstawanie kolagenu w fibroblastach korzystnie wpływa na tendencję do roztępów u osób predysponowanych, a wiec :
- ludzi otyłych,
- nastolatek,
- w okresie dojrzewania,
- u kobiet w ciązy, w okresie okołomenopauzalnym i menopauzy,
- u kulturystów,
- w czasie przyjmowania kortykoidów,
- w trakcie diety niskokalorycznej,
- przy skłonnościach genetycznych,
  Obecnie problem roztępów dotyczy coraz większej populacji zarówno bardzo młodych jak dojrzałych ludzi. Niepokojace są statystyki, wykazujące wzrastającą liczbę mężczyzn, zgłaszających się do lekarzy własnie z rozstępami. dziesięć lat temu na 10 leczonych z powodu rozstepów kobiet przypadał statystycznie jeden mężczyzna. Obecnie stosynek ten wynosi 2,5:1 (2,5 kobiet na 1 mężczyznę)

Jak wyglądają roztepy i jak się rozwijają ?

  Są to równoległe wrzecionowate pasma najczęściej występujace na pośladkach, brzuchu, piersiach. Rozwijają się dwuetapowo.
  Pierwsze stadium jest faza zapalą. Zmiany są czerwone, hypertroficzne (ubutki w tkance miekkiej). Jest to ostatni moment, kiedy stosowanie odpowiednich srodków medyczno-kosmetycznych może przynieść zadawalające efekty.
  W drugim stadium - faza zanikowej, następuje ich zbielenie, zmniejszenie, a nawet czasem zanikanie, co niestety jest bardzo mylace. Sadzimy wówczas, ze problem mija samoistnie, podczas gdy on się tylko konstytuje w postacji blizny zanikowej.
  Jakiekolwiek leczenie w fazie zanikowej, może jedynie zmniejszyć defekt skóry, poprawić jej wygląd, nigdy natomiast nie przywróci jej stanu poprzedniego.
  Należy pamietać, że żaden kosmetyk, czy też lek nie jest w 100 procentach skuteczny. Roztępom należy przede wszystkim zapobiegać.

Producent :
C S Dermatologie
Atest PZH NR HŻ/17495/99