Solgar Selen 200 μg


Solgar

Dawkowanie: 1 tabletka dziennie
Opakowanie: 50 tabletek
Zapewnia kurację: 50 dni

Solgar

Solgar Selen 200 μg

Związany z drożdżami

Solgar


Przedstawiamy Państwu preparat zawierający 200 μg selenu. Źródłem całego kompleksu związków selenowych są w preparacie drożdże pochodzące z pierwotnej hodowli (wytwarzane wyłącznie w celu pozyskiwania selenu).

Drożdże selenowe zawierają różne organiczne związki selenu, w tym selenometioninę, selenopeptydy, selenolipidy i selenki. Główną zaletą tego preparatu jest to, że zawiera kompleks związków tego minerału. Oznacza to, że poszczególne związki mogą uczestniczyć w różnych szlakach metabolitycznych organizmu i utrzymywać się we krwi przez różny okres czasu. 

Selen jest integralnym składnikiem wielu selenozależnych cząstek, enzymów i białek selenowych, które wspomagają funkcję metaboliczne, procesy rozrodcze, mechanizmy obronne układu immunologicznego, pracę mózgu i układu krążenia. Wpływ drożdży bogatych w selen na funkcję immunologiczne był przedmiotem wielu badań zwłaszcza w kontekście replikacji komórek.

Pod tym względem drożdże o dużej zawartości związków selenu są lepsze od pojedynczych związków selenu takich jak selenometionina.

Jedna (1) tabletka zawiera:
Drożdże piwne (z pszenicy, jęczmienia) 628,6 mg
Selen (drożdże z selenem) 200 μg

Produkt nie zawiera: cukru, soli, skrobi, soi, produktów mlecznych i jest produkowany bez użycia sztucznych substancji konserwujących, zapachowych lub barwiących. Odpowiedni dla wegan.

Pobierz opis w formacie PDF Pobierz