Ochrona przed słońcemOkres urlopowy kojarzy nam się przede wszystkim ze słońcem, opalaniem i plażą. Zrzuciwszy ciepła ubrania, słoneczne dni chętnie przeznaczamy na złapanie ładnej opalenizny. Należy jednak pamiętać, aby przed wyjściem na słońce zadbać o naszą skórę. W tym nie łatwym zadaniu pomoże nam Witamina A, wysoki wskaźnik SPF, a także obecność antyoksydantów takich jak: witamina E, C i Beta Karoten.

Witamina A

Czynniki zewnętrzne takiej jak promieniowanie UV, skażenia, infekcje, stres, palenie tytoniu oraz czynniki wewnętrzne, przyspieszają proces starzenia się skóry. Dlatego każdy z nas powinien dostarczać organizmowi adekwatną dawkę Witaminy A, która jest głównym czynnikiem rozwoju zdrowych ludzkich tkanek włączając wszystkie partie skóry. Można powiedzieć, że to dzięki witaminie A istniejemy na świecie.

Witamina A zwana popularnie retinolem jest głównym elementem rozwoju normalnej, zdrowej skóry od poczęcia, aż do późnej starości. Wspomagając cykliczny proces wymiany naskórka, witamina A jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania warstwy rozrodczej. Jednocześnie jest bardzo światłoczuła co powoduje, że jej zapasy ulegają ciągłej utracie. Stąd w naszym środowisku należy ją stale uzupełniać już od najmłodszych lat życia, tym bardziej przed i po dużym nasłonecznieniu skóry.

Witamina A jest jednym z nielicznych składników preparatów kosmetycznych, której odmładzający wpływ został udowodniony naukowo i klinicznie. Jednakże jej zawartość w kremach jest znikoma. W celu wzmocnienia naprawczego działania należy stosować odpowiednio wysokie stężenia witaminy A np. stosując terapie witaminową z wykorzystaniem serii kremów marki ENVIRON AVST, oraz zadbać o wzmocnienie jej penetracji w głąb skóry.


bio-med.plSeria AVST firmy Environ to kompletny program ochronny oraz naprawczy skóry. Kombinacja Witaminy A, C i E oraz niezbędnych antyoksydantów, Resveratrolu i Beta-Carotenu pomaga odzyskać młodszy, zdrowszy i promienny wygląd. Koncentracja witaminy A i C zwiększa się stopniowo w poszczególnych produktach serii. W celu uzyskania najlepszych rezultatów należy kolejno przechodzić wszystkie stężenia zaczynając od poziomu 1.

Zaawansowana terapia witaminowa skóry

Witaminy w kosmetykach stosowane są od wielu lat. Stanowią one niezbędny element uzupełniający naturalne zasoby skóry, które w dzisiejszych czasach nie są samowystarczalne do prawidłowego jej funkcjonowania. Stosowanie kosmetyków z witaminą A zapoczątkowało nową erę w zabiegach dla skóry zniszczonej słońcem i przedwcześnie starzejącej się.

Pomocnymi w redukowaniu nieprzepuszczalnej bariery naskórka, oraz polecany przed okresem letnim są profesjonalne zabiegi wtłaczania związków aktywnych ENVIRON (Witaminy A, C i E oraz niezbędnych antyoksydantów) metodą jonoforezy, oraz terapie mikronakłuwania specjalnym urządzeniem kosmetycznym Roll Cit firmy Environ. Dzięki zastosowaniu terapii witaminowej, w naszej skórze dochodzi do stymulacji własnego kolagenu, pogrubiania naskórka i w rezultacie uzyskania lepszej gęstości i sprężystości wraz z redukcją zmarszczek i uzyskaniem jednolitego koloru.

Mając świadomość wpływu witaminy A na nasz organizm, zarówno przed jak i po nasłonecznieniu, jesteśmy w stanie zniwelować skutki nadmiernego opalania oraz ograniczyć proces starzenia się skóry. Należy przy tym pamiętać, iż witamina A jest bardzo światłoczuła i pod wpływem dużego nasłonecznienia jej zapasy w skórze się wyczerpują. Objawia się to suchością skóry oraz zaczerwionymi obszarami. Dodatkowo, skóra narażona na przewlekłe działanie promieni słonecznych staje się szorstka, pogrubiała, nieelastyczna. Tworzą się głębokie zmarszczki i bruzdy oraz trwałe przebarwienia. bio-med.pl

Ochrona przed słońcem

Witamina A to nie wszystko jeśli chodzi o zabezpieczanie skóry przed opalaniem. Przez dłuższy czas sądzono, że im wyższy SPF (Sun Protektor Factor), tym mocniejsza ochrona przeciwsłoneczna. Otóż nic bardziej mylnego!  Zastosowanie wyższego wskaźnika SPF w wielu przypadkach zwiększa ochronę skóry o jedyne 2%. W większości przypadków wysoki SPF oznacza zastosowanie większej ilości substancji chemicznych, które mogą podrażniać skórę. Dodatkowo, większość blokad słonecznych ukierunkowana jest na możliwie najwyższą ochronę UVB (antyrakową). W przypadku RAD 15 marki Environ, mamy do czynienia jednocześnie z wysoką ochroną UVA (antiaging) oraz ochroną UVB (antyrakową).

Krem RAD SPF 15 jest idealnym połączeniem SPF i antyoksydantów takich jak: witamina E, C i Beta Karoten. Krem Rad o szerokim spektrum działania blokuje do 96 proc. promieni UV, a jego unikatowy skład umożliwił uzyskanie najwyższego wskaźnika ochrony przed UVA, co znacznie opóźnia foto zniszczenie. Skóra posmarowana kremem RAD Spf 15 z zestawem przeciwutleniaczy ma średnio osiem razy mniej komórek uszkodzonych przez słońce w porównaniu ze skórą niechronioną. Jest to niezwykle istotna informacja, szczególnie dla najmłodszych użytkowników kąpieli słonecznych, gdyż wczesne zapobieganie fotostarzenia gwarantuje młodszy wygląd skóry w późniejszym okresie życia.

Umiejętne korzystanie ze słońca może być nie tylko źródłem przyjemności, ale także zdrowia. Nie należy jednak lekceważyć codziennej ochrony słonecznej gdyż oprócz dobroczynnego działania, słońce może wywoływać wiele objawów niepożądanych, niekiedy też tragicznych dla naszego organizmu jak: przedwczesne starzenie się skóry, czy też możliwości rozwoju stanów przedrakowych i nowotworów skóry. Dlatego pamiętajmy, iż odpowiednie zabezpieczenie skóry przed i po opalaniu pozwoli zniwelować szkodliwe działanie słońca. Dzięki temu będziemy mogli cieszyć się piękną i zdrową skórą przez cale życie.