Linia melaspeel - wskazówki


Linia melaspeel - wskazówki

 • Wykonać demakijaż za pomocą mleczka oczyszczającego Hidraderm (Hidraderm Cleansing Milk) i toniku (Hidraderm Tonie Lotion).
 • Odtłuścić skórę płynem odtłuszczającym Sd (Degreasing Solution Sd) lub chusteczkami zabiegowymi Acglicolic S (Acglicolic S treatment towels).
 • Na wrażliwe miejsca, takie jak okolice oczu, skrzydełka nosa i usta, nałożyć preparat ochronny (np. wazelina).
 • Peelingi Melaspeel należy aplikować za pomocą wacika kosmetycznego na czoło, policzki, podbródek i środek twarzy. Odczekać 3 minuty, po czym nałożyć kolejną warstwę. Między aplikacjami stosować nawiew. Liczba powłok: pierwszy zabieg powinien zostać ograniczony do aplikacji dwóch powłok. Obserwując reakcję skóry, nałożyć dwie i więcej warstw. Nie nakładać więcej niż 5 warstw. Pacjenci o fototypie od l do III, mają skórę odporną na dodatkowe warstwy.
  Liczba nakładanych warstw zależy od typu i grubości skóry. Zazwyczaj stosuje się od 2 do 5 warstw. Reakcja skóry:
  poziom 1 (śródrogowy) - łagodne różowe zabarwienie,
  poziom 2 (śródnaskórkowy) - czerwone zabarwienie z białymi miejscami,
  poziom 3 niepożądany - silnie czerwone zabarwienie z białymi miejscami.
  Należy ostrzec pacjentów, że przy poziomie 2, złuszczanie może się pojawić po 3 - 4 dniach. U pacjentów, którzy osiągnęli poziom 3, złuszczanie pojawi się po 8 dniach.

 • Zakończenie zabiegu: nałożyć Silkses Skin Hydrating Protector, krem działający łagodząco i przeciw-zapalnie. Nie należy stosować innych kremów, może to spowodować niezgodność z pH skóry i prowadzić do dezaktywacji procesu złuszczenia. Aplikacja Silkses Skin Hydrating Protector zwiększa penetrację aktywnych składników roztworu złuszczającego i chroni przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych.

 • Dodatkowe zalecenia: - Trądzik z zaskórnikami: po zastosowaniu peelingu z linii Melaspeel, nastąpi usunięcie zaskórników. Składniki w linii Melaspeel otwierają pory skóry, co pozwala na łatwiejsze ich oczyszczenie. Po ich eliminacji, nałożyć bardzo cienką warstwę roztworu Melaspeel, aby zapobiec przedostawaniu się zanieczyszczeń i powstaniu infekcji bakteryjnych wewnątrz porów.
  - Trądzik różowaty: z powodu wrażliwości skóry, użyć Melaspeel K lub KH.
 • Nałożyć preparat z wysokim filtrem przeciwsłonecznym.
 • Częstotliwość: powtarzać peeling co 1 5 - 30 dni.
 • Ilość peelingów: kontynuować peelingi do uzyskania poprawy wyglądu skóry (3 do 6 peelingów).
 • Zabiegi podtrzymujące: jeden peeling co 3 - 4 miesiące.