PŁYN JESSNERA MEDYCZNY PEELING
PŁYN JESSNERA
MEDYCZNY PEELING


TOPIX PEEL - PŁYN JESSNERA to roztwór alkoholowy, zawierający kombinację kwasu salicylowego (14%), kwasu mlekowego (14%) i rezorcyny (14%).
Zawarte w roztworze składowe usuwają zmiany hiperkeratotyczne oraz wykazują działanie złuszczające. Połączenie rezorcyny z kwasem salicylowym i kwasem mlekowym obniża jej toksyczność, a jednocześnie zwiększa właściwości keratolityczne. Miejscowo zastosowany roztwór Jessnera wywołuje zmiany w naskórku podobne do obserwowanych po zastosowaniu retinoidów.
Peeling Płynem Jessnera może być delikatny lub intensywny. Zależy to od sposobu nakładania oraz liczby warstw preparatu. Od sposobu i ilości przeprowadzonych zabiegów zależy ostateczny rezultat efektów kosmetycznych.
Pierwszego dnia po zabiegu dochodzi do uniesienia naskórka oraz ściemnienia skóry (skóra jest gładka i napięta). W dniu następnym naskórek zaczyna się złuszczać. Procesowi temu nie towarzyszy tworzenie się pęcherzy a złuszczanie kończy sie czwartego dnia. Do maskowania zmian można wykorzystać krem nawilżający Topix "MGŁA" (Ultra Lite Moisture Dew) i makijaż.
Trzykrotne powtórzenie zabiegu w odstępach miesięcznych jest naskuteczniejszą metodą powierzchniowego peelingu, ponieważ zapewnia najlepsze efekty kosmetyczne w najkrótszym czasie.

ZASTOSOWANIE:

  • "Odmładzania skóry",
  • Zmniejszeniu uszkodzeń wywołanych promieniowaniem UV,
  • Usuwanie przebarwień: (piegi, ostuda, plamy soczewicowate, przebarwienia pozapalne),
  • Wygładzaniu powierzchniowych zmarszczek,
  • Poprawa barwy i faktury skóry,
  • Leczenie trądzika grudkowego-krostkowego i zaskórnikowego,
  • Leczenie łojotoku.
Peeling Płynem Jessnera, można stosować praktycznie na każdą skórę, a dla uzyskania lepszych wyników powtarza się go kilkakrotnie, nie wymaga wcześniejszego przygotowania skóry.
Peeling Płynem Jessnera stosuje się również w ramach zabiegu peelingiem kwasem glikolowym NeoStrata - celem podniesienia efektywności tych zabiegów.

WSKAZÓWKI I OSTRZEŻENIA

  1. Dwa tygodnie przed zastosowaniem peelingu nie powinno stosować preparatów zawierających retinoidy (Retin A)
  2. Nie wolno przyspieszać procesu złuszczania naskórka (np. mechanicznie lub enzymatycznie, drapać, zdzierać itp.), gdyż grozi to powstaniem blizn. Do złuszczania dojdzie samoistnie, zaś jego stopień i przebieg różni się indywidualnie, w zależności od reakcji osobowych osób poddanych peelingowi