Institute Hyalual Daily DeluxInstitute Hyalual
Institute Hyalual

Daily Delux to pierwszy preparat na rynku przeznaczony do pielęgnacji pozabiegowej, którego skuteczność oraz bezpieczeństwo zostały potwierdzone klinicznie! Produkt otrzymał prestiżową Brytyjską Nagrodę w dziedzinie Innowacja Roku 2013!Wskazania:

  • łagodzenie ewentualnych skutków ubocznych zabiegów laserowych (uczucie pieczenia, zaczerwienienie i obrzęk);
  • skrócenie czasu gojenia się skóry po zabiegu laserowym;
  • redukcja ryzyka i komplikacji (infekcja, dyschromia, zwłóknienia). 

Składniki produktu:

- woda
- kwas bursztynowy
- hyaluronian sodu
- bursztynian sodu

Aplikacja:

Daily DeLux należy rozpylać na powierzchnię skóry przez 3 sekundy w odległości 25-35 centymetrów. W celu równomiernego pokrycia skóry preparatem i zapobiegnięciu rozlewania się go poza podrażnioną powierzchnię skóry należy przesuwać pojemnik z aerozolem równolegle do powierzchni skóry.

MECHANIZMY ODBUDOWY SKÓRY PO ZASTOSOWANIU DAILY DELUX SPRAY:

Nasycenie skóry właściwej wilgocią oraz zatrzymanie wilgoci:

Zastosowanie produktów do pielęgnacji skóry na bazie oleju, wazeliny lub innych bezwodnych kosmetyków nie odpowiada na zapotrzebowanie nawilżenia naskórka w stanie zapalnym. Produkty tego typu tworzą bowiem powłokę hydrofobową, która utrudnia wymianę gazową oraz blokuje pot i gruczoły łojowe.

Zroszenie powierzchni skóry w stanie zapalnym nawet delikatną mgiełką wody Daily Delux wyrównuje poziom wilgoci w skórze właściwej obniżony z powodu intensywnej transepidermalnej utraty wody (TEWL) w miejscowych stanach zapalnych po zabiegu.

Powłoka kwasu hialuronowego, która tworzy się na powierzchni skóry, zapobiega parowaniu (spowolnienie TEWL). Warstwa ta jednak nie osłabia funkcji wymiany gazowej, pocenia się oraz funkcji gruczołów łojowych. Kwas hialuronowy jest hydrofilny (ma zdolność zatrzymywania wody), wchodzi w skład systemu zapobiegającego parowaniu i przenikaniu mikrobów patogennych.

Ochrona antyoksydacyjna:

Z powodu hipoksji i biochemicznego uszkodzenia komórek, w obrębie podrażnionej skóry wytwarzają się wolne rodniki. Atakują one zdrowe komórki, niszczą je, tworząc tym samym nowe wolne rodniki. Niestety komórki nie radzą sobie z neutralizacją tak dużej ich liczby, w efekcie wiec system ochrony antyoksydacyjnej organizmu wymaga dostarczenia przeciwutleniaczy z zewnątrz.

Dostarczenie skórze niezbędnej w procesie regeneracji energii:

W celu zapewnienia optymalnego przebiegu procesu gojenia podrażnione komórki potrzebują więcej energii ze względu na zmniejszoną jej produkcję w komórkach. Jest to spowodowane między innymi zmniejszoną koncentracją adenozynotrójfosforanu (ATP) oraz tlenu, wzmożoną glikolizą i kumulacją kwasu mlekowego, zaburzeniem równowagi metabolicznej, zmniejszeniem się aktywności pompy jonowej oraz uszkodzeniem cyklu Krebsa.

ZASADY STOSOWANIA DAILY DELUX SPRAY

W zabiegach depilacji laserowej:

Zastosuj Daily DeLux Spray zgodnie z opisanym wcześniej sposobem użycia natychmiast po zabiegu depilacji laserowej.

Powtarzaj rozpylanie preparatu na skórę 3-4 razy z przerwami 1,5-2 minut. W ten sposób produkt wchłonie się w skórę tworząc mikrofilm kwasu hialuronowego.

Podczas pozabiegowej pielęgnacji skóry w domu zalecamy użycie Daily DeLux Spray 2 razy dziennie przez 3 dni zgodnie z opisanym wcześniej sposobem użycia.

W zabiegach fototermolizy frakcyjnej:

Zastosuj Daily DeLux Spray zgodnie z opisanym wcześniej sposobem użycia natychmiast po zabiegu fototermolizy frakcyjnej.

Powtarzaj rozpylanie preparatu na skórę 3-4 razy z przerwami 1,5-2 minut. W ten sposób produkt wchłonie się w skórę tworząc mikrofilm kwasu hialuronowego.

Podczas pozabiegowej pielęgnacji skóry w domu zalecamy użycie Daily DeLux Spray 4 razy dziennie przez pierwsze trzy dni i 2 razy dziennie od czwartego do dziesiątego dnia po zabiegu zgodnie z opisanym wcześniej sposobem użycia.Yonelle Powrót do listy produktów