Environ Roll-Cit Chirurgiczny


Environ

bio-med.plRoll-Cit Chirurgiczny

Według większości opinii ekspertów laser należy obecnie do najbardziej efektywnych zabiegów odmładzania skóry. Dlaczego więc decydujemy się na wygładzanie skóry laserem, który działa destruktywnie na naskórek? Laser, podobnie jak głębokie złuszczanie niszczy komórki naskórka, by w głębszych warstwach skóry wywołać reakcję zapalną. Takie działanie zmusza do regeneracji tkanek i do zwiększonej produkcji kolagenu i elastyny. Nie mamy wątpliwości, że laser na początku zadowolił szerokie grono ludzi... Teraz nadszedł czas na znalezienie fizjologicznej drogi indukcji kolagenu i elastyny w skórze.
Naskórek stanowi jedyną ochronę skóry przed środowiskiem zewnętrznym, a jego grubość wynosi 0,2 mm. Dlatego nigdy nie powinnyśmy go niszczyć, chyba że ryzyko pozostawienia go na skórze jest większe niż jego usunięcie. Zmarszczki nie stanowią wystarczającego powodu, by się pozbawić tak wspaniałego i niezbędnego organu ochronnego.
Aby odmłodzić skórę twarzy, potrzebujemy nietknięty, nieuszkodzony i spoisty naskórek, który z kolei potrzebuje warstwy rogowej. Warstwa rogowa broni nas przed działaniem promieni UV, jak również od szkodliwych środków chemicznych. Gruba warstwa ziarnista również ochrania nas przed promieniowaniem UV. Warstwa podstawna naskórka musi być zdrowa (stale się odnawiać ) i aktywna, gdyż może ona przechowywać nadmiar melaniny w skórze. Nasza skóra właściwa powinna składać się z grubej warstwy kolagenu i elastyny wraz z dobrym dopływem krwi. Jeśli przyjrzysz się skórze zniszczonej słońcem pod mikroskopem zauważysz, że każda z tych funkcji została zachwiana przez zniszczenie posłoneczne. Niszczenie naskórka nie jest właściwym rozwiązaniem tego problemu. Zewnętrzna aplikacja witaminy A i białek stymulujących, antyutleniaczy C i E oraz karotenoidy jest efektywna i bezpieczna by nadać skórze młody wygląd.
Oczywiście problem mało elastycznej skóry ze zmarszczkami tkwi w skórze właściwej, tam gdzie został zniszczony kolagen i z grubej warstwy kolagenu pozostała cienka. Powierzchowna aplikacja witaminy A nie spowoduje dramatycznych zmian w elastyczności skóry właściwej. W tym celu powstał Roll-Cit Chirurgiczny, którym wykonujemy mikronakłuwanie skóry.
Jest to niewielkie manualne urządzenie, łatwe do użycia i przechowania oraz wysterylizowane promieniami gamma. Przeznaczone jest do kilkukrotnego stosowania przez personel medyczny indywidualnie dla jednej pacjentki. Zabieg chirurgiczny Roll-Cit wywołuje naturalną indukcję kolagenu, która jest rezultatem fizjologicznego zachowania skóry gojącej na powstałe w niej mikrourazy. Nawet jeśli mikrokanaliki powstałe w wyniku nakłuwania skóry urządzeniem Roll-Cit są bardzo minimalne, w każdym z nich zachodzą:

Trzy klasyczne fazy procesu gojenia się :
bio-med.pl stan zapalny;
bio-med.pl formowanie nowych tkanek;
bio-med.pl modelowanie tkanek;

Igiełki znajdujące się w urządzeniu Roll-Cit, penetrują naskórek bez jego usuwania, w wyniku czego naskórek jest jedynie "podziurkowany" i goi się w szybkim tempie. To uszkodzenie naskórka wywołuje lokalne krwawienie, ponieważ igiełki penetrują na głębokość około 1,5 - 3 milimetrów .

Wywołuje to pierwszą fazę procesu gojenia się - stan zapalny. Malutkie naczynka krwionośne ulegają przerwaniu i pozostałe komórki krwi oraz surowica przedostają się do otaczających tkanek. Chemiczne zmiany zachodzące wówczas determinują skórę do uformowania się skrzepu, przepuszczalności naczyniowej i zwiększonej ilości leukocytów i fibroblastów w miejscu tych mikrourazów. Płytki krwi produkują skrzep i czynniki wzrostu, czynniki przetwarzające oraz czynniki wzrostu fibroblastów inicjujących inwazję innych płytek krwi, leukocytów i fibroblastów. Leukocyty pracują w uszkodzonych tkankach, usuwają zniszczenie i zabijają bakterie. Jest to automatyczna reakcja, która wywołuje różne czynności w skórze, między innymi wydaje dyspozycje do zwiększonej produkcji kolagenu i elastyny.

Zjawisko naturalnej indukcji kolagenu zachodzi w kilka godzin po mikronakłuwaniu skóry za pomocą Roll-Cit Chirurgicznego i spowodowane jest najprawdopodobniej migracją keratynocytów, a nie proliferacją komórek. Podczas gdy keratynocyty zbiorą się razem w miejscu uszkodzenia skóry, zaczynają one produkować wszystkie niezbędne komponenty by odbudować membranę warstwy podstawnej, takie jak laminina, kolagen typu IV i VII. Dzień lub dwa dni po mikronakłuwaniu Roll-Cit Chirurgiczny, keratynocyty zaczynają rozmnażać się i pogrubiać naskórek. Fibroblasty wędrują do lokalnych miejsc po nakłuciach i produkują kolagen, proteoglikany, elastynę i inne białka. Jednocześnie po uszkodzeniu naczynek krwinośnych ukłuciem igiełki powstaje tam niedotlenienie. Niska ilość tlenu stymuluje fibroblasty do zwiększonej produkcji czynników wzrostu: TGF, PDGF, VEGF.

Wzmocniona staje się również produkcja prokolagenu mRNA lecz nie wpływa wówczas ona na formację kolagenu z powodu braku tlenu lecz w momencie tworzenia nowych naczyń krwionośnych. Formowanie nowych naczynek krwionośnych rozpoczyna się dość szybko po mikronakłuwaniu skóry. Czynnik wzrostu TGF jest dążącym bodźcem chemicznym dla fibroblastów, migrującym do ranek 48 godzin po mikronakłuciu skóry i rozpoczynającym produkcję kolagenu typu I i III, elastyny, glikozoaminoglikanów i proteoglikanów. Kolagen typu III stanowi dominującą część powstającego kolagenu w początkowej fazie i ulega maksymalizacji od 5 - 7 dni po zabiegu Chirurgiczny Roll-Cit. Uformowany kolagen jest położony w górnej części skóry właściwej, tuż pod warstwą podstawną naskórka. Modelowanie tkanek trwa przez kilka miesięcy po wykonanym zabiegu i jest główną zasługą działania fibroblastów. 5 dnia po zabiegu Roll-Cit Chirurgiczny powstaje fibryna wzdłuż osi, w której fibroblasty łączą się w jednej linii i formuje się kolagen. TGF oraz inne czynniki wzrostu spełniają ważną rolę w powstawaniu tych tkanek. Kolagen typu III przechodzi w kolagen typu I na przestrzeni 1 roku lub nawet dłużej. To nadaje wzmocnione napięcie powstających tkanek. Proteiny kolagenowe są niezbędne w procesie przeistaczania się tkanek.

Jeśli spojrzymy na pojedyncze miejsce po ukłuciu skóry wałeczkiem, to pozostaje ono bez istotnej reakcji na to ukłucie. Natomiast całkowicie inaczej zachowuje się skóra po powstaniu w niej tysiąca mikro uszkodzeń, jeden obok drugiego po nakłuciu wałeczkiem Roll-Cit. Proces ten może przeistoczyć się w zlewający się jeden obszar i spowodować powstanie tuż pod naskórkiem kolagenu na całym obszarze. Produkcja kolagenu spowalnia się po upływie kilku miesięcy w czasie, których skóra uzyskuje zwiększoną spoistość i napięcie. Takie rezultaty można przyrównać jedynie do lasera głębokiego lecz bez niszczenia naskórka, co stanowi największą korzyść wykonywania zabiegu Roll-Cit Chirurgiczny. Uważa się również, że im głębsza penetracja do skóry właściwej tym większa produkcja wysokiej jakości kolagenu i elastyny. Reasumując to przecież tylko mikronakłucia naskórka!

WSKAZANIA do zabiegu mikro nakłuwania skóry Roll-Cit chirurgiczny:
bio-med.pl Zalecenie odbudowy prawidłowego napięcia skóry starzejącej się.
Jest to znacznie mniej ryzykowna procedura od chirurgicznego liftingu i w niektórych przypadkach zastępuje ona poważne zabiegi chirurgii plastycznej. Wraz z prostą procedurą mikronakłuwania skóry, Roll-Cit Chirurgiczny uzyskuje się wspaniałe rezultaty skóry nad powiekami w postaci trwałego podniesienia brwi. Jako alternatywa do zabiegów laserem, szczególnie dla pacjentów z cienką skórą, gdzie zabiegi laserowe nie są wskazane.
bio-med.pl Blizny potrądzikowe.
Wyniki po zabiegu Roll-Cit medycznym są dużo lepsze od dermoabrazji. Blizny ulegają znacznej poprawie i jeśli są pozbawione pigmentu (w kolorze białym) mogą uzyskać bardziej naturalny kolor po mikronakłuwaniu.
bio-med.pl Redukcja zmarszczek.

KORZYŚCI ze stosowania zabiegu Roll-Cit chirurgiczny:
bio-med.pl Nie powoduje trwałego zniszczenia skóry, która w rezultacie ulega znacznemu pogrubieniu.
bio-med.pl Proces gojenia się skóry zajmuje 5 dni, po których pacjent może występować publicznie.
bio-med.pl Zabieg Roll-Cit medyczny jest bolesny w trakcie bez względu na znieczulenie kremem Emla lub Amitop. Po wykonanym zabiegu odczuwa się lekkie szczypanie przez około pół godziny.
bio-med.pl Nie jest tak kosztowny jak zabieg laserem głębokim.
bio-med.pl Nadwrażliwość na słońce jest największym problemem w przypadku laseroterapii, natomiast po zabiegu medycznym Roll-Cit warstwa rogowa wraca bardzo szybko do naturalnej grubości i skóra nie jest wrażliwa.
bio-med.pl Roll-Cit Chirurgiczny może być wykonany na pacjentach po laseroterapii i w przypadku bardzo cienkiej skóry.
bio-med.pl Ogromne zmiany widać w rozszerzonych naczynkach, które mogą zniknąć.
bio-med.pl Roll-Cit Chirurgiczny jest łatwym do wykonania zabiegiem, który może być wykonany przez przeszkolony średni personel techniczny, nie koniecznie chirurga plastyka czy dermatologa. Zabieg nie wymaga umiejętności manualnych czy artystycznych.
bio-med.pl W przypadku gdy pacjent pozostaje nie usatysfakcjonowany rezultatem końcowym po zabiegu Roll-Cit Chirurgiczny istnieje możliwość powtórzenia zabiegu bez żadnego ryzyka.

NORMY PRAWNE
EEC - Environmental Protection Act -1993
EEC - Przepisy chemiczne ustawy -1992
EEC - General Product Safety Act - 1994
EEC - Consumer Protection and Packaging Act - 1998
EEC - Urządzenia medyczne Dyrektywa 93/42/EWG - 1993
USA - FDA - Numer rejestracyjny 3004519948
Australia - TG (medyczny) - regulacje ustawowe 2002.
SWIFT - badania laboratoriów mikrobiologicznych - zarejestrowane (nr T0050)
DRUK FOLII - Drukarki ze świadectwem ISO9001. Zarejestrowane (No 1171ZA)

ROLL-CIT  Pytania i odpowiedzi doktora Desmonda Fernandesa   bio-med.plbio-med.plbio-med.pl